gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

nicola-finetti-pistaЕдна од манeкенките која се најде на модната-писта имаше кошмар откако дури трипати се "испружи" пред бројната публика.

И додека по првиот пад уште и се обидела да го врати достоинството со симпатичен гест, после вториот и третиот најверојатно само размислувала за тоа што побрзо да побегне од пистата. Но, таа не била единствена со проблемите уште неколку манекенки се сопнувале на вртоглаво високите потпетици.

Наоми ги наговорила своите славни колеги да и помогнат со нивниот ангажман околу собирањето на парите.

На пистата се појавија и Џејн Фонда, која покажа дека и со 73 години изгледа одличо, Новак Ѓоковиќ, Росарио Давсон и многу други. Ги носеа моделите на Jean Paul Gaulier... Парите собрани за ревијата ќе бидат донирани на Црвениот крст во Јапонија.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box