gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

opaganjenakosaЕве неколку совети за подобрување на здравјето на косата.

1 -Внесувајте протеини - се состојат од аминокиселини кои се неопходни за изградба на нови клетки, вклучувајќи ја и косата. Внесот на одредени производи на косата ќе се одрази само за неколку месеци подоцна, па затоа секогаш е потребно да се има здрава исхрана и да не очекувате резултати веднаш туку постепено ќе ги забележите позитивните разлики. Добар извор на белковини се месо, јајца, соја, и морска храна.

2 - Не ги избегнувајте јаглехидратите. Важно е да се фокусирате на јадење нерафинирани јаглехидрати. Избегнувајте шеќер, слатки, торти, а акцент ставете на овошје и зеленчук, интегрални житарки, ориз и компири.

3 – На нашето тело му требаат масти. Во нашата исхрана би требало да имаат околку 25%

Проблемите со косата решете ги со НИРЕЛ - медицински шампон

nirel-sampon-protiv-opadanja-koseНИРЕЛ ја чисти и негува косата и кожата на главата, го нормализира работењето на лојните жлезди и делува антигабично.

НИРЕЛ шампонот спречува создавање на првут и делува против масна кожа на главата.

Честата употреба на овој шампон не влијае на забрзано замастување на косата.

НИРЕЛ шампонот против опаѓање на косата го храни коренот на влакното и стимулира циркулација со што се поттикнува растот на косата а оштетените влакана ( крти, кршливи, расцветани и без сјај) се обновуваат. Исто така овој шампон го смирува воспалувањето на кожата на главата, ублажува црвенило и го смалува чувството на чешање.


НИРЕЛ шампонот за коса е дерматолошки испитан со pH вредност од 5.5. Го произведува Здравје козметика – Лесковац, Република Србија.

Побарајте НИРЕЛ во сите аптеки по цена достапна за секого.

Нема да изгубите ништо, а ќе ја зачувате косата!

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box