gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Како дел од манифестацијата „Топол културен бран“ што се одржува под покровителство на Министерство за култура и Општина Охрид, а во рамки на фестивалот „Охрид те сакам“ вечерва во Големата сала на општината целовечерен концерт ќе одржи италијанскиот пијанист Паоло Зентили.


Маестро Зентили ќе изведува дела на Бетовен, Лист и Шопен.  Влезот е слободен.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode