gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Michael Steven Bublé, сопственик на Christmas, второто најпродавано издание за 2011 година, по 21 на Adele - за 15-ти април го најавува излегувањето на осмиот студиски албум To Be Loved, чија продукција ја потпишува Bob Rock. Сега е тука и првиот официјален сингл и спот од новиот материјал – „It's A Beautiful Day“, а новиот спот во кој се појавува актерката Jaime Pressly можете да го погледнете овде...     

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode