gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Холидудскиот актер и режисер Клинт Инсвуд е во преговори да работи на филмот „Американски снајперист“ (American sniper), базиран на автобиографијата на поранешниот снајперист Крис Кајл на американската специјална единица „Фоки“.

Режисерот Стивен Спилберг, кој требаше да го режира филмот се откажа поради несогласување околу буџетот издвоен за проектот, пренесуваат американските медиуми.

Актерот Бредли Купер се очекува да ја игра улогата на Кајл, а исто така да биде и продуцент на филмот.

Иствуд е во почетни фази од преговорите за филмот кој би требало да почне со снимање на почетокот на идната година, пренесува „Холивуд рипортер“.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode