gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Актерот Алек Болдвин и ја покажа на јавноста својата ќерка Кармен Габриел, која на 23 август ја доби со 29-годишната сопруга Хилари.

- Имам чувство дека животот е преубав, дека сум толку среќен. Благословен сум, рече Болдвин за Extra TV.

- Ова е остварување на сонот. Секој ден имам проблеми со спиењето затоа што сакам секогаш да ја гледам. Секој ден се будиме и како да е Божиќ, додаде неговата сопруга.

Кога новинарите го запрашале на кого личи малото девојче, Хилари изјави дека „личи на себе“, но Болдвин додаде:

Се надевам дека ќе личи на мајката. Какво промашување би било да се ожениш со таква жена и потоа детето да изгледа како јас, се пошегува 55-годишниот актер.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode