gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Телевизиската мрежа Фокс нарача пилот епизода за криминалистичката драма The Middle Man која ќе ја режира двојниот оскаровец, Бен Афлек.

Сценариото на пилот епизодата од бостонската криминалистичка сага ја напиша Глен Гордон Карон (Moonlighting, Picture Perfect). Двајцата ќе бидат и извршни продуценти на проектот, додека ќе го продуцира компанијата Fox и Pearl Street Films.

Приказната е сместена во 60-тите фодини, а го следи единствениот однос меѓу агентот на ФБИ, Руди Мекатер и неговиот доверлив извор - ирско-американскиот гангстер Мики Флуд.

Снимањето е предвидено за почетокот на 2014 година.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode