gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа го бележи својот најдобар пласман во кариерата на светската ВТА листа и во сингл и во игра на двојки.

По успешниот настап минатата недела на турнирот во романскиот град Темишвар, македонската тенисерка направи скок од 10 местат на рангирањето во двојки. Таа сега се наоѓа на 393.место со 124 поени.

Во поединечна конкуренција Ѓорческа исто така го има најдобриот ранг со скок од две позиции и се наоѓа на 418.место со 83 поени.

Оваа недела најдобрата македонска тенисерка ќе настапува на турнир во Брчко.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode