gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни ќе се појави во специјалната епизода на британската серија „Даунтонсска опатија“ („Downtown Abby“), што ќе биде прикажана на 19 декември на Ај-Ти-Ви.

Оваа епизода ќе се емитува во рамки на добротоворната програма „Пиши му на Дедо Мраз“.
Божикната епизода на „Даунонска опатија“ пак ќе биде емитувана на 25 декември, додека снимањето на шестата сезона на серијата почнува на почетокот на 2015 година.

„Даунтонска опатија“ е една од најгледаните ТВ драми во светот, што се емитува во повеќе сто држави ширум светот.
Таа беше номинирана за 24 награди Еми, од кои четири во главните категории, а освои награди за најдобра мини-серија, најдобар режисер на мини-серии и две Еми за најдобра споредна актерка (Меги Смит).

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode