gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Светскиот тениски рекет број еден, Новак Ѓоковиќ синоќа имаше дебитантски настап на театарската сцена.
Имено, славниот тенисер беше гостин во претставата „Чикашки перверзии“, каде се појави на самиот крај во улога на момче на жената, чиј лик го толкува актерката Бранка Пујиќ.

Ноле на сцената се појави во шорцеви, кошула и очила за сонце и предизвика овации меѓу публиката.
Единствена реплика што тој ја имаше во претставата беша: „Дали некој те задева, мала“, објави „Блиц“.
На крајот на претставата тој повторно излезе на сцената и се поклони пред публиката заедно со останатите актери.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode