gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Интензивни припреми на Neil Patrick Harris за доделување на Оскарот (ВИДЕО)

Популарниот глумец, звезда од ТВ серијата "Како сум ја запознал вашата мајка", снимил ново видео на тема водење на Оскарот и открил како се спремал за своето деби на домаќин на најпопуларното доделување на наградите.

Neil Patrick Harris (41) пренесува на кои се начини се спремил за шоуто, а признал и дека внимателно ги проучил сите досегашни свечености, како би можел да ги надмине предходните водители.

- Признавам дека имам трема но водењето на Оскарот не е толку страшно отколку да си номиниран за него – изјавил славниот глумец,  кој има водителско искуство, бидејки веќе бил водител на доделување на телевизиската награда Emmy и театарската награда Tony.

Доделувањето на најпопуларната филмска награда ќе се одржи на 22 Февруари во Los Angeles, а слоганот на 87 доделување на Оскарот е „ Замислете што е можно “

Погледнете го видеото !

 

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode