gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Комбинацијата на овие две состојки од вас ќе направи невидлив штит, кој ќе ве сочува од нови напади на вируси и бактерии.

За повеќекратната улога на маслиновиот зејтин многу е пишувано, но важно е да се додаде дека во комбинација со сок од лимон, тоа станува уште посилно оружје во борбата против вируси, бактерии, а на телото му ја враќа изгубаната енергија. Освен тоа, организмот со комбинација на овие состојки, се чисти од токсини, а првите видливи резултати се бргу.

Всушност, прво ќе увидите дека ќе се изгубат големите темни кругови околу очите-подочнаците. Само е важно да бидете упорни и оваа комбинација да ја пиете секое утро, барем месец дена.

Овој здрав „коктел“ ќе го направите така да ќе помешате маслинов зејтин и сок од лимон, за една лажица, која ќе ја испиете на празен желудник, наутро. Потоа може нормално да појадувате.

Освен враќање на снагата на телото и чистење на токсините, ќе ви го подобри и варењето на храната, столицата, така да и би имале корист ако сакате да ослабите.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box