gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Актерот Џим Парсонс, кој стекна светска слава со улогата на Шелдон Купер во популарната телевизиска серија „Бубалици“, доби своја ѕвезда на Алејата на славните во Холивуд.

На свеченоста на откривањето на ѕвездата говореше сценаристот на „Бубалици“, Чак Лори, а со своето присуство поддршка на Парсонс му изразија голем број негови фанови и колегите од серијата.

Самиот Парсонс на церемонијата дојде во придружба на мајка му и неговиот партнер Тод Спивак.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode