gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Австралиската полиција ја запре ѕвездата на холивудските акциски филмови и поранешниот калифорниски гувернер Арнолд Шварценегер, затоа што возел велосипед без заштитен шлем (кацига), објавија локалните медиуми.

Шварценегер беше во Мелбурн за да го води натпреварот во бодибилдинг и да присуствува на трката Форумла 1.
Во тој град противзаконски е да се вози велосипед без заштитна кацига.

Но наместо полицијата да го казни славниот актер, тие го испратија до првата продавница каде може да се купи велосипедски шлем.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode