gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Документарниот филм за пејачката Ејми Вајнхаус „Amy“ во кината пристигнува во јули, јавија електронските медиуми.

Како што наведува NME, документарниот фолм содржи и неиздадена музика и снимки на оваа шесткратна добитничка на Греми.

Во филмот ќе биде прикажан нејзиниот живот и кариера, борбата со славата, дрогата и алкохолот, а авторот, Асиф Кападија (креатор на документарниот филм „Сена“), ќе фрли ново светло на личноста на оваа мучичарка која почина од труење со алкохол во јули 2011 година кога имаше 27 години.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode