gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Ансамблот на балетот на Македонската опера и балет (МОБ) вечер ќе ја изведе претставата „Есмералда“ работена според романот „Богородичната црква во Париз“ на Виктор Иго.

Во улогата на Есмералда ќе настапи примабалерината Александра Мијалкова, додека во улогата на Феб, првенецот Васил Чичијашвили.

Останатите улоги им се доверени на Ивана Коцевска, Киро Павлов, Драган Кочоски, Билјана Пашариковска и Цветанка Максимовска.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode