gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Минувачите низ центарот на Сараево беа воодушевени од девојка која стоејќи на една од улиците изведуваше оперски арии.

Како што овбјавија босанските медиуми, девојката се вика Челзи и потекнува од американската сојузна држава Аљаска.

Снимка од неверојатната изведба на Челзи на аријата „O mio babbino caro“ од операта „Џани Скики“ на Џакомо Пучини, беше објавена на ЈуТјуб и за неколку дена се прошири на сите социјални мрежи.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode