gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Поранешниот најдобар светски тенисер Рафаел Надал никако да фати ритам во новата календарска година и по брзите елиминации на Мастерс турнирите во Индијан Велс и во Мајами го симнаа на 5.место на АТП листата.

Воедно неговите конкуренти имаа добар настап Енди Мареј (финалист), Кеи Нишикори (четвртфинале) во Мајами.
Ако нешто е позитивно за Надал е тоа што сега следуваат турнирите на земјена подлога каде тој е без конкуренција најдобар.

На врвот нема ништо ново Новак Ѓоковиќ со новата победа само ја зацврсти првата позиција.
Ранг листа ТОП 10: Ѓоковиќ 13.205 поени, Федерер 8.895, Мареј 6.060, Нишикори 5.280, Надал 5.255, Раониќ 5.070, Ферер 4.670, Бердих 4.510, Вавринка 4.405, Чилиќ 3.360.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode