gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Даниел Кајмакоски  е поврзан со Евровизискиот фестивал уште од денот кога е роден.

Гледањето пренос од „Евросонг“ било традиција во неговото семејство, а неговата мајка посебно го сакала фестивалот. Така, по нејзина желба вториот син го добил името по Даниел Поповиќ, кој ја претставуваше Југославија во 1983 и го освои четвртото место  со песната „Џули“ која стана огромен хит.

Таа посакувала Даниел да стане пејач и му била најголема поддршка во градењето музичка кариера, како и целото семејство кое отсекогаш цврсто верувало во неговиот успех.

Раскажувајќи често за овие моменти, Даниел доби идеја да ја сними „Џули“ во знак на  благодарност до неговата мајка и семејството,  и како изненадување за сите Евровизиски фанови!

Видеото може да го погледнете во прилог

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode