gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Доручек – рецепт за витка линија.


Оваа едноставна комбинација ќе ве снабди со потрбната енергија

Добри и здрави идеи за вкусен доручек-никокогаш доволно, затоа ви нудиме здрав рецепт кои ќе ве снабди со енергија потребна за полесен почеток на работниот ден.

Рецепт за најздрав доручек – зобена каша

Состојки: две шолички зобени пахуљици, една шоличка пченкарен гриз, малку морска сол, осум шолички вода, две лажици испржено и сомелено семе од сончоглед или тиква.

Припрема: во зовриената  вода се додава солта, се вмешува пченкарниот гриз, а потоа  зобените пахуљици. Се намалува топлината и се вари 20 минути со мешање на смесата.

Пред сервирање се посипува со мелените пржени семки од тиква или сончоглед.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box