gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Јелена Томашевиќ ја објави новата песна и видео спот за "Име моје".

Познатата пејачка остана верен на својот специфичен стил, и судејќи по првите коментари, меланхоличната балада "Име моје" ја оправда довербата на публиката.

По хитот "Радио свира за нас", кој ја одбележа минатата година, Јелена синглот "Име моје" го претстави како вовед на новиот албум со песни на кои работеше напорно во изминатиот период.

Главна улога во видео спотот ја имаше познатата актерка Нина Јанковиќ, додека Јелена Томашевиќ за потребите на снимање доживеа вистинска визуелна трансформација и за прв пат може да се види со кадрава коса.

Погледнете го видеото за песната "Име моје".

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode