gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Сите оние кои нетрпеливо ја очекуваа новата песна на Елена Ристеска, во понеделникот имаа можност премиерно да ја слушнат на музичото шоу „Икс  Фактор“.

Песната носи наслов “Доживотно”, а како автор на истата се потпишува српската текстописка Александра Милутиновиќ, додека аражманот е дело на Дарко Димитров.

Песната веќе има две верзии, една на Македонски јазик и другата на Српско-Хрватски.

Погледнете ја премиера на „Доживотно“ а може да ја слушате и како Фортуна Хит на секој час на Радио Фортуна.


Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode