gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Најверните фанови на Даниел Кајмакоски гласаат активно веќе од 15ти октомври за Best Adria Act, MTV Europe Music Awards.

Сите кои сакаат да го поддржат нашиот единствен номиниран артист – Даниел Кајмакоски може да гласаат на следниот линк: 

http://adria.mtvema.com/vote#cat=best-adria

Во истата категорија со Даниел се: 2CELLOS, Marčelo, Hladno pivo и Sassja.

Гласањето е дозволено едно лице да гласа безброј пати од еден компјутер или мобилен телефон.

Победниците ќе бидат прогласени на свеченото доделување на наградите, на 25ти октомври во Милано, Италија.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode