gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

За крај на летото и почеток на есента Калиопи на своите почитувачи, фанови и верни обожаватели им ja поклонува unplugged баладаta “Јутро” за која со насмевка вели дека и било полесно да ја отпее, отколку да ја преживее.

После успешниот, жесток и моќен сингл “Пожели”, Калиопи на себе својствен начин прави пресврт и ни донесува песна за која се доволни само нејзиниот глас и акустична гитара.

Уживајте ...


Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode