gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Гласањето за MTV Europe Awards се во тек, воедно и за категоријата Best Adria Act  во која е номиниран нашиот Даниел Кајмакоски. Гласањето за оваа категорија трае уште два дена, до 14-ти октомври 00.00 (точно на полноќ). Доколку е ваш фаворит во оваа категорија може да гласате на следниот линк http://adria.mtvema.com/_/daniel-kajmakoski

Откако е започнато гласањето, Даниел добива поддршка од сите страни, од своите фанови, посебно од оние најмладите кои изминатите денови организираа собир во Скопје и му испратија цртеж со порака – лет од Скопје до Милано.
Церемонијата за доделување на наградите 2015 MTV Europe Awards ќе се одржи во Милано, на 25ти октомври, каде главен домаќин на вечерта ќе биде добро познатиот Ed Sheraan.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode