gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Калиопи ќе ја претставува нашата земја на изборот за песна на 61-то издание на Евровизија кој годинава ќе се одржи во Стокхолм!

Најголемиот меѓународен музички настан ќе се одржи во Шведска, Стокхолм, во мај 2016-та, а на него ќе нè претстави Калиопи.

Нејзиното прво учество на Евровизија во 2012-тата година со песната “Црно и бело” и овозможи на Македонија влез во големото финале, оставајќи силен впечаток кај целокупната музичка јавност и публика, што сеуште трае.

Композитор на овогодинешната песна е Ромео Грил, промоцијата се очекува кон крајот на Февруари 2016 година

Крајниот резултат од соработката со Калиопи ќе имаме можност да го слушнеме во февруари идната година.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode