gototopgototop
 1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer>

Се ближи денот кога НОКАУТ ќе го направат најголемиот концерт досега, закажан за 24 декември во арена Борис Трајковски.


Подготовките течат со полна пареа. Бендот секојдневно го вежба репертоарот, организаторите од Горила Продукција се грижат се да биде под конец, Синиша Ефтимов и е посветен на режијата, а Ирина Тошева на изгледот на момците и на единствената девојка која ќе биде на сцена. На кратко, за неколку денови ве очекува ултимативно искуство и за уши и за очи.

Единствено што ви преостанува Вам, како специјални гости на вечерта, да се обезбедите со многу позитивна енергија, да дојдете во Борис Трајковски во 21.00 часот и заедно со НОКАУТ да создадете музички спомени кои долго ќе се паметат.

Билетите можат да се набават во продажната мрежа на МК ТИКЕТС, поточно во:
Продажните салони на ONE во: Скопје (Ramstore, ТЦ Бисер, ГТЦ, ВЕРО Центар, Skopje City Mall) Куманово, Тетово,Гостивар, Битола 01, Охрид, Струга, Неготино, Кавадарци, Прилеп, Штип, Велес, Кочани, Струмица, Гевгелија.

 • Југотон ГТЦ 1 кат
 • Универзална Сала - Скопје
 • Тобако - МПМ ПРЕС
 • Тобако  Гоги - Драчево
 • ТобакоДрводекор
 • Тобако 2 - Скопјанка
 • Tobacco Shop 8
 • Скопје: Розе Веро 2, Камарад Рамсторе, Кафе Браво, Круг Кафе,
 • НизМакедонија : Ровим Ком - Кавадарци,Њу Тобако - Охрид, ЗЗ ТОП - Охрид, Агора - Куманово, Хард Рок - Битола, Шишко - Кочани, , Кафе Амнезија–Тетово.

Постои ли подобар начин да се заврши годината?

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode