gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Празничната атмосфера што туку доби нов лик. Sarah Mace и Биг Бендот на МРТ посакаа на интересен начин да им ги честитаат новогодишните празници на сите љубители на музиката, од мали до големи.

Новата песна и видео запис се насловени како и што прилега на овој период од годината и како што сакаме да Ви посакаме: Среќна Нова Година!

Видеото е дело на Горила Филмс, аранжманот е на Љупчо Мирковски, музиката на Горјан Стојановски, текстот е на Сара, а песната е снимена во студиото на МРТ.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode