gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

За сите фанови на Bruno Mars од Македонија се овозможени влезници и организиран превоз за овој концерт и истите ќе можете да ги најдете во продажната мрежа на Тикет Плус.

bruno1


Питер Џин Хернандез повеќе познат со неговото сценско име Бруно Марс, е американски пејач – текстописец и продуцент. Израснат во Хонолулу, Хаваи од семејство на музичари, Марс почнал да се занимава со музика уште од рана возраст. По настапите во неколку музички настани во неговиот роден град во текот на неговото детство, тој одлучил да следи музичка кариера и се преселил во Лос Анџелес. Почнал да продуцира песни за други пејачи придружувајќи му се на продукцискиот тим The Smeezingtons.

Тој стана познат како соло-пејач откако го позајми својот вокал и помогнал во пишувањето на текстот на песната “Nothin' on You” од Б.о.Б, и “Billionaire” од Travie McCoy. Тој исто така е ко-автор на хитот “Right Round” од Фло Рида со Кеша, “Wavin’ Flag” од K’naan, “Fuck You!” од Cee Lo Green. Во откомври 2010 година, тој го издаде својот прв деби албум, Doo-Wops & Hooligans. Познат по сингловите „Just the Way You Are” и “Grenade”, албумот стигна на местото број три на Billboard 200[2] листата. Тој е номиниран за седум Греми награди (на англиски Grammys) за 53-тите Награди Греми (на англиски Grammy Awards), кои се одржaa на 13 февруари 2011 година, освојувајќи ја наградата за Најдобра Машка Поп Изведба за песната „Just the Way You Are”.

Затоа не пропуштајте за сите фанови на Bruno Mars од Македонија набавете си карти за овој концерт во продажната мрежа на Тикет Плус.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode