gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Влезниците за овој концерт како и секогаш ќе можете да ги купите во продажната мрежа на Тикет Плус и онлајн на ticketplus.mk.

Robbieforweb1

Светската музичка ѕвезда Роби Вилијамс ќе одржи концерт во Виена, Австрија на 26-ти август.

Британската ѕвезда во Белград ќе го претстави новиот албум „Under The Radar Volume 1“, а неговите фанови во живо ќе може да ги слушнат и големите хитови како што се „Angels”, „Feel” и „No Regrets”.

За актуелната турнеја на Роби Вилијамс, „Гардиан“ оценува дека е една од најдобрите на светската сцена во тековната деценија.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode