gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Авалон Продукција навистина се потруди ова лето Охрид да не заостанува во ништо од водечките европски туристички летни центри кога е концертната музичка сезона во прашање.

RS-JJ-OH

Задоволство ни е да ви најавиме дека освен Dimitri Vegas & Like Mike на 01 август и Armin Van Buuren на 04 август, се одлучивме да направиме уште една спектакуларна вечер на која покрај Јax Јones, после него со late night сет ќе настапи и живата легенда на хаус музиката, ROGER SANCHEZ, на 02 август за празникот Илинден.

Билетите можете да ги побарате преку avalon.mk, продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија и Југотон по следниве цени:

ПАРТЕР: 700 денари
ФАН ПИТ: 1000 денари

ВАЖНО: Сите што досега имаат набавено блок влезници за настапите на Dimitri Vegas & Like Mike и Armin Van Buuren, со доплата од само 500 денари ќе може да присуствуваат за сите три дена на Ohrid Calling.

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode