gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Поради големата посетеност на првиот базар организиран од страна на  Честитка, и желбата да се присуствува на еден несекојдневен настан исполнет со многу забава идеи и креации на вешти лица, со огромно задоволство Ве покануваме на PopUp Базарот на ракотворби, кој ќе се одржи на 19ти август (недела) во хотел Континентал.

bazar

Одлична прилика да се дружите, забавувате, да дознаете нешто ново и да си заминете со нешто уникатно.

Покрај занаетчиите и ракотворците, чуварите и одржувачи на духот на рачната изработка, ви подготвивме одлична програма, слатки изненадувања за најмалите, подароци за учениците и голем број на награди:

18:00-18:40 “Здравко заборавко” – детска претстава во изведба на театар Арт Вени Види

од 19:00 - Mагионичар

20:00-22:00 Уживање со музиката на бендот #DuoDis

Награди:

  • *Викенд за двајца во Охрид – две ноќевања со појадок
  • *Вечера за двајца
  • *Пакет млечни производи
  • *Торта

Збогатете го вашиот викенд и направете го уште пошарено ова лето!

Влезот е бесплатен!

https://www.facebook.com/events/305999416625536/

Share this post

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode

Facebook Like box