gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Музички вести

Штип се подготвува за „Макфест“

Напишано од: Надица

Објавено на: 28 Мај 2015

Триесет композиции ќе бидат...

Повеќе...

Шпанскиот ансамбл „Ла фура делс баус“ со „Кармина Бурана“ ќе го отвори 55-тото јубилејно Охридско лето

Напишано од: Надица

Објавено на: 27 Мај 2015

Големиот музичко-сценски спектакл...

Повеќе...

Втора полуфинална вечер на Евросонгот

Напишано од: Надица

Објавено на: 22 Мај 2015

Во Виена синоќа се одржа втората...

Повеќе...

Работилница за гитара со Влатко Стефановски од 24-ти до 26 јуни во Крушево

Напишано од: Надица

Објавено на: 22 Мај 2015

Од 24-ти до 26 јуни во Спомен-домот...

Повеќе...

Втора полуфинална вечер на Евровизија

Напишано од: Надица

Објавено на: 21 Мај 2015

Во виенската сала „Штатхале“...

Повеќе...

Хари Мата Хари сними видео за песната "Стара љубави"

Напишано од: Eлена

Објавено на: 05 Мај 2015

"Стара љубави" е снимен на неколку локации во Сараево и на Јадранот

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode