gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Музички вести

„Дел од себе“ новиот сингл на Љупка Најдановска

Напишано од: Марко

Објавено на: 18 Април 2013

Девојката која што имавме прилика да ја запознаеме...

Повеќе...

Azealia Banks има нов спот – „Yung Rapunxel“

Напишано од: Јелена

Објавено на: 17 Април 2013

Младата раперка со спотот кој е опишан како „мрачен“ и „надреален“ го најавува уште еден својот деби албум Broke with Expensive Taste...

Повеќе...

Нова песна: нов рекорд?

Напишано од: Eлена

Објавено на: 16 Април 2013

Psy кој со песната "Gangnam style" постави рекорд на прегледи на YouTube...

Повеќе...

Prince има нова песна – „FixUrLifeUp“

Напишано од: Јелена

Објавено на: 16 Април 2013

Познатиот музичар најави и претставување на песните од новиот албум во живо...

Повеќе...

Ќе се стимулира популарната македонска музика

Напишано од: Марко

Објавено на: 16 Април 2013

Од 2014 година и во наредните пет години...

Повеќе...

Северина пристигна во Скопје!

Напишано од: Eлена

Објавено на: 12 Април 2013

Вчера околу 22.30 на аеродромот „Александар Велики“, слета авионот...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode