gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Филмски вести

Џек Николсон заминува во пензија

Напишано од: Марко

Објавено на: 05 Септември 2013

Оскаровецот Џек Николсон „ќе замине во пензија“ и повеќе...

Повеќе...

Филмот „Четврток“ од Манчевски на РАИ

Напишано од: Надица

Објавено на: 05 Септември 2013

Кусометражниот филм „Четврток“...

Повеќе...

Сандра Булок и Џорџ Клуни на црвениот тепих во Венеција

Напишано од: Eлена

Објавено на: 30 Август 2013

Сандра Булок и Џорџ Клуни заедно прошетаа по црвениот килим...

Повеќе...

Филм во кој сите се пијани (видео)

Напишано од: Надица

Објавено на: 30 Август 2013

Филмот под наслов „Star Drunk“...

Повеќе...

„Четврток“ на Манчевски премиерно на отворањето на фестивалот во Венеција

Напишано од: Надица

Објавено на: 26 Август 2013

Краткометражниот филм „Четврток“...

Повеќе...

Kлинт Иствуд во преговори да го режира филмот „Американски снајперист“

Напишано од: Надица

Објавено на: 23 Август 2013

Холидудскиот актер и режисер...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode