gototopgototop
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Спортски вести

Болт со нов рекорд

Напишано од: Надица

Објавено на: 04 Август 2014

Јусеин Болт се врати...

Повеќе...

Македонија во група со Исланд и Италија

Напишано од: Марко

Објавено на: 22 Јули 2014

Во седиштето на Европската ракометна федерација...

Повеќе...

Скопје домаќин на уште еден голем спортски настан

Напишано од: Марко

Објавено на: 21 Јули 2014

Со поддршка на Град Скопје и Фудбалската...

Повеќе...

Распоредот на натпреварите на Македонија во Катар

Напишано од: Марко

Објавено на: 21 Јули 2014

По одредувањето на групите за Светското првенство...

Повеќе...

Време е за ФУДБАЛ:Започнува четвртфиналната рундa на Мундијалот

Напишано од: Надица

Објавено на: 04 Јули 2014

Со два натпревари денеска...

Повеќе...

Македонија домаќин на повеќе од 400 кајакари

Напишано од: Марко

Објавено на: 01 Јули 2014

Денес во просториите на Агенцијата за Млади и Спорт...

Повеќе...

Слушај радио во Живо

bg_radio

and.play_google

and.qrcode